Kamtherm

Bufory ciepła z grzałką elektryczną

Montaż buforów ciepła z grzałką elektryczną, z wężownicą Radom

dystrybucja goracego powietrza Radom

Co to jest bufor ciepła?

Bufor ciepła to zbiornik, który zasilany jest przez płynącą do niego z kotła. Bufor wymaga dobrego zaizolowania. Jeśli jest poprawnie skonstruowany, może być z powodzeniem zasilany z więcej niż jednego źródła ciepła. Regułą jest, że im więcej rodzajów źródeł ciepła, tym bardziej skomplikowana jest budowa bufora. Wyglądem nieco przypomina bojler, czyli zasobnik wody ciepłej używanej w domach m.in. do kąpieli. Kocioł, z którego do bufora przepływa woda Co ciekawe, bufory ciepła są rozwiązaniem popularnym i powszechnie stosowanym w krajach Unii Europejskiej, jednak w Polsce pozostają mało znane.

Czym charakteryzuje się bufor ciepła?

Charakterystyczną cechą buforu ciepła jest warstwowy układ wody. Oznacza to, że woda gorąca nie miesza się z zimną. Woda gorąca jest bowiem lżejsza od zimnej i jeśli zostanie umieszczona na górze, nie wymiesza się z wodą pozostającą w dolnej części zbiornika, mimo że nie są w żaden sposób rozdzielone. Jednocześnie nie jest możliwe, aby grzać wodę od góry, wobec czego dolna „warstwa” jest cały czas zimna. Dzięki tej właściwości bufora nie ma potrzeby ogrzewać całego bufora, aby uzyskać wodę gorącą. Zbiornik dobrze zachowuje temperaturę, co skutkuje możliwością pobierania magazynowanego ciepła w dowolnym momencie, kiedy jest akurat potrzebne oraz dowolnej ilości, dopóki zapas ciepła nie ulegnie wyczerpaniu. Następuje to jednak w różnym czasie, w zależności od pojemności bufora.

Jakie zalety ma bufor ciepła?

Bufor ciepła to rozwiązanie przede wszystkim stosunkowo tanie, a jednocześnie efektywne. Bufor zbilansuje układ cieplny w domu i zapewni optymalną temperaturę ogrzewanych pomieszczeń przy mniejszym zużyciu energii elektrycznej, co równa się także niższym rachunkom za prąd . Bufor ciepła to idealne rozwiązanie dla domów które są wyposażone w panele fotowoltaiczne. Bufor ciepła może łączyć w sobie wiele funkcji.

Montaż buforów ciepła Radom

Szukasz firmy, która montuje elektryczne bufory ciepła w mieście Radom? Skorzystaj z naszej oferty profesjonalnego montażu buforów ciepła w Radomiu- bufory ciepła z wężownicą i bez. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiedniego buforu ciepła oraz przeprowadzimy profesjonalny montaż.

Kontakt

Bufory ciepła Radom